Jak obierać pomidory

Jak obierać pomidory

Jak obierać pomidory?

Pytanie wydaje się błahe, a odpowiedź na nie faktycznie nie jest skomplikowana. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nie każdy wie jak łatwo poradzić sobie z tym zagadnieniem. Tymczasem istnieje pewna ilość potraw, gdzie albo zwyczajnie nie można, albo nie wypada unikać dodania świeżych pomidorów pozbawionych skórki i łykowatych części.

 1. Do garnka na tyle dużego, aby łatwo pomieścić nasze pomidory nalewamy wodę i zaczynamy ją podgrzewać. Wody powinno być tyle, aby w jednym z kolejnych kroków przykryła całe pomidory, ale też nie wylała się z garnka.
 2. Każdy z pomidorów nacinamy bardzo ostrym nożem do jarzyn dwukrotnie po obwodzie, z góry do dołu, tak jak gdybyśmy chcieli rozciąć go na 4 równe ćwiartki. Nacięcia powinny być jednak płytkie – od 1 do maksymalnie 2 milimetrów.
 3. Jak obierać pomidory

  Pomidor nacięty po obwodzie

 4. Gdy woda zagotuje się, wrzucamy do niej pomidory, a następnie wyłączamy gaz. Gorąca woda sprawi, że skórka zacznie oddzielać się od miąższu – co będzie wyraźnie widać w okolicach nacięć. Jeśli pomidory są bardzo dojrzałe może wystarczyć nawet 30 sekundowe parzenie. Zazwyczaj jednak właściwy czas parzenia do 60 – 90 sekund. Ostatecznie weźmy pod uwagę, że w tym momencie chcemy pomidory obrać, a nie ugotować.
 5. Jak obierać pomidory

  Nacięte pomidory parzymy przez około minutę

 6. Jeśli wszystko poszło jak należy, powinniśmy być w stanie z łatwością obrać owoce przy pomocy palców, bez żadnych dodatkowych narzędzi.
 7. Jak obierać pomidory

  Tak sparzone pomidory możemy obrać palcami

 8. Jeśli pomidory mają być następnie pokrojone, rozcinamy je na ćwiartki. Wówczas możemy łatwo wyciąć łykowate części znajdujące się u podstawy owocu.
 9. Jak obierać pomidory

  Na koniec zostaje nam pokroić pomidory w ćwiartki by wyciąć łykowate części.

Dodaj komentarz

 • Kategorie przepisów

 • Ostatnio popularne

 • Popularne tagi

 • Obserwuj nas także na

  zBLOGowani.pl
  Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Przyprawiony.pl - kolekcjonuj ulubione przepisy Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów przepisy kulinarne rondel myTaste.pl
 • %d bloggers like this: