O nas

Z zawodu nie jesteśmy kucharzami, ani nie mamy w ogólności nic wspólnego z gastronomią. Gotujemy jednak niemal każdego dnia od już wielu lat, ponieważ po prostu to lubimy i wcale nie najgorzej nam to wychodzi. Dzięki połączeniu praktyki z obserwacją innych i własnymi pomysłami posiadamy spore doświadczenie, którym podzielimy się z Wami na tym blogu. Liczymy przy tym, że nie tylko będziemy inspiracją dla naszych czytelników, ale że za sprawą zarówno samego opracowywania publikowanych przepisów jak i dialogu jaki mamy nadzieję z Wami podjąć, nasza kuchnia stanie się jeszcze lepsza i ciekawsza.

Adresujemy tego bloga do każdego kto z jakiegokolwiek powodu gotuje – nawet jeśli niekoniecznie to kocha i nie ma dużego doświadczenia. Dlatego publikowane tutaj przepisy i porady redagujemy w taki sposób, aby były do odtworzenia nawet dla początkujących. Dla zaawansowanych będą pewnie po prostu inspiracją, gdyż oni na pewno sobie poradzą i w razie czego zrobią „po swojemu”.

Pod względem skomplikowania, czasu przyrządzenia czy stopnia wyrafinowania nasze przepisy są skrajnie różnorodne. Od możliwych do wykonania „z niczego” w 10 minut, do takich, którym trzeba poświęcić nawet kilka godzin i pozyskać wyszukane składniki. Dzięki temu mamy jednak dla Was przepisy na każdą okazję – od śniadania „na szybko” po świąteczny rodzinny obiad.

Każdy przepis został wielokrotnie przez nas wykonany i sprawdzony. Staramy się również, aby prezentowane fotografie co prawda wyglądały atrakcyjnie, ale zarazem maksymalnie trafnie odzwierciedlały rzeczywisty wygląd potrawy. Dlatego możecie mieć pewność, że cokolwiek czytacie i widzicie na naszym blogu, naprawdę tak to wygląda i tak się to robi. Nie przerażajcie się również jeśli spotkacie się np. z nieznanym wam wcześniej składnikiem – zaręczamy, że wszystkie z nich są dostępne w handlu w każdym co najmniej średniej wielkości polskim mieście.

Serdecznie zapraszamy do gotowania razem z nami. Zachęcamy również do zgłaszania nam wszelkich uwag nt. zarówno bloga jak i jego zawartości, gdyż pomoże nam to w lepszym ich dopasowaniu do Waszych potrzeb i zaprezentować jeszcze ciekawsze kulinarne propozycje.